Valsedlar beslutade på nomineringsstämman 2017

Valsedlar beslutade på nomineringsstämman den 25 november 2017.
Riksdagsvalsedel valkrets södra samt regionvalsedel valkrets sydväst

 

Riksdagsvalsedel, södra

  1. Boriana Åberg, Kävlinge
  2. Anders Hansson, Falsterbo
  3. Louise Meijer, Lund
  4. Emma Ahlström Köster, Lomma
  5. Lars-Ingvar Ljungman, Höllviken
  6. Gunilla Nordgren, Svedala
  7. Göran Gärtner, Trelleborg
  8. Anne Heberlein, Lund
  9. Margareta Pauli, Staffanstorp
  10. Adrian Borin, Lund
  11. Åsa Ekblad, Skurup
  12. Birger Swahn, Lund
  13. Carl Ahrling, Burlöv
  14. Edith Escobar, Lund
  15. Sverker Meyer, Ystad
  16. Stefan Lundgren, Sjöbo
  17. Lars Mikkelä, Trelleborg
  18. El Mostafa Fahim, Lund
  19. Alexander Lewerentz, Lund
  20. Ib Rundqvist, Trelleborg
  21. Sara Vestering, Burlöv
  22. Karl Melin, Lund
  23. Håkan Sjöberg, Trelleborg
  24. Roger Persson, Trelleborg
  25. Jonas Bjunö, Trelleborg
  26. Tomas Arvidsson, Lund
  27. Bert Larsson, Lomma
  28. Bengt Göransson, Lomma
  29. Jonny Funch, Staffanstorp
  30. Johan Bolinder, Skurup
  31. Hans Järvestam, Svedala
  32. Veronica Nilsson Rubin, Trelleborg
  33. Mikael Rubin, Trelleborg
  34. Fredrik Schlyter, Trelleborg
  35. Christer Wallin, Lund
  36. Alexandra Wallin, Kävlinge

 

Regionvalsedel, sydväst

  1. Carina Wutzler, Vellinge
  2. Gunilla Nordgren, Svedala
  3. Anna Mannfalk, Vellinge
  4. Lars Mikkelä, Trelleborg
  5. Emma Ahlström Köster, Lomma
  6. Lars-Ingvar Ljungman, Vellinge
  7. Linda Allansson Wester, Svedala
  8. Ulrica Fors Stenmark, Vellinge
  9. Fredrik Schlyter, Trelleborg
  10. Nils Holmkvist, Burlöv
  11. Charlott Enocson, Lomma
  12. Ib Rundqvist, Trelleborg
  13. Anna Tinglöf, Vellinge
  14. Per Mattsson, Svedala
  15. Linnea Regnéll, Lomma
  16. Mavis Zander, Vellinge
  17. Göran Gärtner, Trelleborg
  18. Catarina Wictorsson, Vellinge
  19. Lars Olin, Vellinge
  20. Martin von Gertten, Vellinge
  21. Patrik Åkesson, Vellinge
  22. Caroline Lindberg, Lomma
  23. Bengt Göransson, Lomma
  24. Roger Persson, Trelleborg
  25. Jonas Bjunö, Trelleborg
  26. Anette Clair, Vellinge
  27. Håkan Sjöberg, Trelleborg
  28. Mikael Rubin, Trelleborg
  29. Christian Idström, Lomma

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Tappade uppkopplingen